Naturalne kosmetyki dla dzieci i niemowląt

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Kosmetyki stosowane do jej pielęgnacji powinny być jak najbardziej naturalne. W pierwszych tygodniach życia często wystarczy ciepła woda z odrobiną naturalnego olejku: migdałowego, kokosowego, jojoba lub masła shea. Doskonały do pielęgnacji skóry niemowląt jest również olej babassu.

Do wody można dodać kilka kropli delikatnego płynu do kąpieli, najlepiej takiego, który będzie zawierał łagodne środki myjące i nie będzie podrażniał wrażliwej skóry syntetycznymi zapachami, silikonami czy parabanemi.

Skórę starszych, przynajmniej kilkumiesięcznych dzieci warto myć delikatnymi mydłami, które bazują na naturalnych olejach roślinnych i nie zawierają substancji mogących potencjalnie podrażniać. Takim mydełkiem jest na przykład naturalne mydło Miś z manufaktury Cztery Szpaki, które zawiera masło kakaowe, dodatek lanoliny i wytwarzane jest ręcznie, metodą na zimno.

Do ochrony przed wiatrem i niskimi temperaturami przydadzą się masło shea lub specjalne pielęgnujące kremy dla najmłodszych. Kremy lub naturalne oleje roślinne warto też stosować, gdy dziecko ma suchą skórę.

Do pielęgnacji skóry najmłodszych polecamy kosmetyki marek Sylveco i Ecolab. Oparte na starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składnikach, delikatne i łagodzące podrażnienia. Zawierają naturalne substancje, które koją, nawilżają i chronią delikatną skórę przed utratą wilgoci i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *